A mérgező kétely
Mar 25, 2025
Volt már olyan, hogy valami után annyira vágyakoztál, hogy szinte bizseregni kezdett tőle az egész tested? Amikor ránéztél valamire – egy új lehetőségre, egy merész döntésre, vagy akár csak egy szép ruhára – és az első pillanatban egyértelmű volt: „Igen, ezt szeretném!”
Aztán talán azonnal, talán egy kicsit később, de felbukkant benned a kétely, hogy ez vajon jó döntés-e. Ezért megosztottad a barátaiddal, a családoddal, vagy valakivel, akinek számít a véleménye. És mi történt? Megerősítettek az igazadban – vagyis a bizonytalanságodban. Hogy ez tényleg túl sok, túl merész, túl drága, túl bonyolult… vagy egyszerűen csak nem neked való.
Hány választásodat adtad már fel azért, mert mások nem tudták elképzelni, hogy neked ez működhet?
Az a varázslatos Első Pillanat
Az egyik legnagyobb ajándék, amit adhatsz magadnak, az az, hogy elkezded érzékelni, mi igaz neked. Nem másoknak – neked.
Abban a pillanatban, amikor először ránézel egy lehetőségre, a tested szinte azonnal jelez. Ha azt érzed, hogy teresebb lettél, könnyedebb vagy, mintha fellélegezne minden porcikád, akkor az valószínűleg egy olyan választás, ami neked működni fog.
És mi történik utána?
Beindul az agyalás. Elkezded analizálni, figyelembe venni a környezeted, a családod, a barátaid nézőpontjait, bekapcsolod az összes „Mi van, ha…?” kérdést, és hirtelen minden nehézzé válik.
Vajon hány választásodat tekerted be a túlgondolással?
Mi van, ha nem kell megosztanod?
Amikor szeretnél valamit teremteni – legyen az egy új munka, egy utazás, egy tanfolyam, vagy bármi más –, érdemes először megtartani magadnak. Nem azért, mert titkolnod kellene, hanem azért, mert a legtöbb ember a saját szűrőjén át látja a világot.
Amikor megosztod a vágyadat, ők valószínűleg nem a te lehetőségeidet érzékelik, hanem a saját korlátaikat. És ha az ő valóságukban ez a választás nem lehetséges, vagy túl kényelmetlen, túl félelmetes, akkor akaratlanul is megpróbálnak visszatartani téged.
Hányszor mondtál már le valamiről csak azért, hogy mások ne érezzék magukat kényelmetlenül?
Mit tehetsz a kétellyel?
Amikor felbukkan a kétely, az nem feltétlenül a te valóságod. Ez egy zavaró beültetés, egy energetikai manipuláció, amelynek az a célja, hogy eltérítsen attól, amit valójában választanál.
Ilyenkor érdemes feltenned magadnak pár kérdést:
- Mit teremt az, ha nem választom ezt?
- Könnyebb vagy nehezebb lesz az életem, ha lemondok róla?
Ha a nem-választás nehézséget hoz, ha azt érzed, hogy valami továbbra is húz és nem hagy nyugodni, akkor lehet, hogy épp egy olyan lehetőséget akarsz nem választani, amely nagyban hozzájárulna a változáshoz.
Mi lenne, ha nem hátrálnál ki többet?
Sokszor nem maga a választás a nehéz, hanem az, amit mások érzékelnek a választásodról.
Ha valami olyat szeretnél, amire a másik is vágyik, de ő nem hajlandó lépni, akkor előfordulhat, hogy tudat alatt visszatart téged. Hiszen, ha te megteszed, akkor már nem lehet ugyanabban a „dobozban” veled, és ez megváltoztatná a kapcsolatotokat.
Hányszor adtad fel a saját vágyaidat csak azért, hogy valaki más ne érezze magát kényelmetlenül?
És mi lenne, ha nem tennéd ezt többé?
Házi Játék
Nézz rá egy pillanatra az utóbbi időben hozott döntéseidre.
Hány olyan választásból hátráltál ki, amit valójában szerettél volna, de mások véleményére hallgattál?
Mi az, amit most azonnal választanál, ha nem érdekelne, hogy ki mit gondol róla? Vajon milyen lenne az életed, ha mindig a saját éberségedet követnéd mások nézőpontjai helyett?
Ha hajlandó vagy magadért választani, milyen valóság nyílhat meg előtted, amit eddig még el sem tudtál képzelni?